Clubul Sportiv Studentesc Medicina Timisoara
Acasa | Staff | Lot | Rezultate la zi | Contact

C.N. 2017 Călimaneşti

Finala Campionatului National Individual de Sah - Masculin 
Organizer(s) : Fr Sah + Cs Tinerii Maestri Bucuresti (I.O-Elena Cristian-1231529)
Federation : Romania ( ROU )
Tournament director : IA Candea Daniel (1214004)
Chief Arbiter : IA Volcinsche Sebastian (1221221)
Arbiter : IA Dombi Rudolf (1215477)
Time control : 90 min / 40 mutari + 30 min KO + 30 sec / mutare 
Location : Calimanesti
Date : 2017/03/25 to 2017/04/02

Final Ranking after 9 Rounds
Rk. SNo   Name Rtg Club/City Pts.  TB1 TB2
1 4 GM Istratescu Andrei  2579 Csu Universitat.De Vest Tim. 7.5 46 2673
2 1 GM Lupulescu Constantin  2620 Cs Aem Luxten Timisoara 7 48.5 2673
3 8 GM Manolache Marius  2496 Cs Stud. Medicina Timisoara 6.5 49 2588
4 2 GM Parligras Mircea-Emilian  2601 Cs Aem Luxten Timisoara 6.5 47.5 2591
5 3 GM Deac Bogdan-Daniel  2584 Cs Universitar Ploiesti 6.5 46 2532
6 17 CM David Alexandru-Vasile  2379 ACS Sah Club Vados Arad 6.5 42 2547
7 15 IM Anton Teodor  2412 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6 48 2500
8 12 IM Costachi Mihnea  2460 Cs Politehnica Iasi 6 47 2446
9 5 GM Nevednichy Vladislav  2547 Cs Aem Luxten Timisoara 6 45.5 2474
10 22 FM Dolana Andrei-Theodor  2310 Clubul Central De Sah Bucurest 6 38 2320
11 11 GM Georgescu Tiberiu-Marian  2465 Clubul De Sah Al Municipiului 5.5 45 2435
12 29 FM Banzea Alexandru-Bogdan  2232 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 45 2429
13 6 GM Marin Mihail  2539 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 45 2419
14 7 IM Miron Lucian-Costin  2502 Cs Universitar Ploiesti 5.5 43 2353
15 18 CM Toma Radu-Cristian  2378 Cs Aem Luxten Timisoara 5.5 42.5 2358
16 16 FM Dobre Claudiu-Cristian  2387 Csu Universitatea De Vest Timi 5.5 42 2393
17 13 GM Badea Bela  2456 Cs Dinamo Bucuresti 5.5 41.5 2383
18 9 IM Ardelean George-Catalin  2493 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 41.5 2331
19 23 FM Vrencian Lehel  2296 Cs Otopeni 5.5 41.5 2279
20 27 IM Ionescu Mihai  2274 Csu Universitatea De Vest Timi 5.5 41 2370
21 20 NM Bonte Andrei-Mihai  2325 Cs Sah Club Galati 5.5 39 2250
22 35 I Chima Radu-Niculin  2141 Asociatia Sah Club Bistrita 5.5 35.5 2237
23 30 CM Pisu Robert-Daniel  2229 Cs Sah Club Galati 5 41 2336
24 14 IM Bida Mihai-Eugen  2449 Cs Universitatea Craiova 5 41 2316
25 31 CM Vasiesiu Victor  2228 Css Targu Mures 5 40 2292
26 24 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu  2285 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5 39.5 2252
27 26 CM Martian Dragos-Daniel  2275 Cs Sah Club Galati 5 37 2217
28 57 I Isfan Ioan-Marius  1955 Cs Fairplay Braila 5 36.5 2260
29 45 I Olinici Emanuel  2069 Cs Politehnica Iasi 5 36 2225
30 33 FM Toma Andreica Alin  2199 Csm Cluj Napoca 5 35 2148
31 40 CM Talu Mircea  2091 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.5 42.5 2254
32 19 FM Posedaru Bogdan  2338 Cs Victoria Techirghiol 4.5 42 2249
33 28 FM Gilea Lucian  2255 Cs Universitatea Targoviste 4.5 40.5 2272
34 46 I Gulie Cosmin  2057 Cs Universitatea Targoviste 4.5 40 2216
35 25 FM Patrascu Catalin-Lucian  2275 Csm Focsani 2007 4.5 40 2167
36 34 CM Ursan Petru-Sebastian  2155 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 38.5 2170
37 37 CM Raducanu Andrei-Augustin  2132 Acs Sah Chindia Targoviste 4.5 38 2175
38 32 FM Daianu Cristian-Clement  2209 Cs Otopeni 4.5 37.5 2234
39 43 I Antonica Dragos-Andrei  2088 Clubul De Sah Diana Galati 4.5 36 2202
40 38 CM Ognean Mihnea-Ionut  2128 Css Targu Mures 4 40.5 2076
41 42 I Stancu Robert-Alexandru  2088 Cs Otopeni 4 38.5 2161
42 44 I Ciorgovean Iustin  2070 Csu Universitatea De Vest Timi 4 38.5 2121
43 53 CM Ghimpu Samuel-Timotei  2007 Acs Genius Galati 4 36 2108
44 49 FM Fluerariu Radu-Cristian  2030 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4 35.5 2041
45 62 I Coca Cristi-Iulian  1929 Acs Smart Galati 4 33.5 2092
46 66 I Juravle Mihnea-Marian  1868 Css Nr. 1 Timisoara 4 33 2058
47 64 CM Dracea Gheorghe  1900 Acs Dumbravita 4 32.5 2024
48 69 I Marchidan Costica  1718 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4 32 1947
49 60 CM Dan Cristian-Mihaita  1950 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 4 29 1973
50 10 GM Berescu Alin-Mile  2472 Cs Aem Luxten Timisoara 3.5 40 2258
51 36 CM Besciu Vasile-Cristian  2140 Cs Alcor Bucuresti 3.5 35.5 1965
52 47 I Vasiliu Cosmin  2052 Csm Focsani 2007 3.5 34 1982
53 21 FM Scripcaru George-Daniel  2313 Cs Politehnica Iasi 3.5 33.5 1971
54 55 NM Tufa Mihai  1983 Clubul De Sah Diana Galati 3.5 33 1980
55 39 I Zubcu Vlad-George  2127 Cs Politehnica Iasi 3.5 29.5 1950
56 48 I David Aurelian-Corneliu  2051 Cs Sah Club Potaissa Turda 3.5 29 1911
57 50 I Sandor Tamas  2026 Cs De Sah Ceramica Corund 3 36.5 1992
58 59 I Albu George  1950 Cs Politehnica Iasi 3 35 1926
59 41 CM Luca Ionel  2089 CS Alcor Bucuresti 3 33.5 1999
60 67 I Secrieru Andrei-Cristian  1822 Csu Universitatea De Vest Timi 3 32.5 1921
61 52 I Jugaru Lucian  2009 Cs Sah Club Galati 3 31.5 1864
62 54 I Maier Marius-Alin  1991 Asociatia Sah Club Bistrita 3 30.5 1936
63 56 CM Anuta Elefterie-Laurentiu  1968 Cs Conpet Ploiesti 3 30.5 1909
64 58 I Hanga Wylly  1951 Ac De Sah Realitatea Husi 3 30.5 1878
65 61 CM Raduica Remus  1946 Cs De Sah Alex Brasov 3 30 1838
66 63 NM Craciun Ovidiu  1903 Sah Club Cugir 3 29 1918
67 68 I Ion Dragos-Cosmin  1810 Csm Focsani 2007 3 27.5 1872
68 65 CM Oprisoni Gratian-Doru  1882 Cs Mediator Giarmata Vii 2.5 29 1778
69 51 CM Bohiltea Florin-Viorel  2012 Cs Energy Cameron Campina 2.5 28.5 1779
70 70 I Calinoiu Constantin  1653 Clubul De Sah Diana Galati 1 32 1212
Copyright © 2010 - 2017 Clubul Sportiv Studentesc Medicina Timisoara.
Toate drepturile sunt rezervate.